Üretimler

Neler yapıyoruz, nasıl yapıyoruz...

TEKLİF HAZIRLAMA VE PROJELENDİRME

Prosis Teklif Hazırlamaİş ortaklarımızın projelerine şartname ve standartlara uygun teklifleri, konusunda deneyimli kadromuz ile hazırlamaktayız. Teklif taleplerinize zamanında ve eksiksiz cevap vermekteyiz. Doğru bir üretim sürecinin doğru tekliflendirme ile başladığının bilincindeyiz.

Siparişe dönüşen tekliflerin projelendirme çalışmaları ve üretim öncesi onay süreçleri projelendirme departmanı mühendisleri tarafından yürütülmektedir. Projelendirme aşamasında Eplan, Autocad programlarının yanı sıra talep üzerine kısadevre hesaplarının kontrolü ve baştan yapılmasında kullanılan özel programlar kullanılmaktadır.

ÜRETİM

Prosis Pano ÜretimiProsis tarafından üretilen panolar, projelendirme ve montajında çalışan profesyonellerin tecrübeleri ve proje sahiplerinin ihtiyaçları çevresinde oluşturulan yaklaşımın sonucudur. Prosis ürün yelpazesi; tesisat türüne, gerekli koruma derecesine, elektrik ve mekanik özelliklere göre tesis gereksinimlerinin tamamını sağlayan, eksiksiz ve birimleriyle uyumlu çalışan modüler pano sistemlerinden oluşur.

Prosis projelerinize, tescilli Propano markasının yanı sıra EAE PanelMaster Gold parnerliğiyle, farklı ölçülerde, farklı montaj şekillerinde, IP31’den IP65’e kadar koruma derecesinde, Form 2A, Form 2B, Form 3A, Form 3B, Form 4A ve Form 4B sınıflarında 6300A ve Icw=105 kA anma kısa devre dayanım akımlı panolarla uygun çözümler sunarken, Schneider Elektrik LPP Pano Partnerliği ile en kaliteli komponent sözü vermektedir.

Prosis Pano Rusya, Kazakistan, Belarus (Beyaz Rusya), Kırgızistan, Ermenistan ülkeleri için gerekli olan EAC Belgesi'ne de sahiptir. EAC Belgeli Pano gerekliliği durumunda firmamız önemli bir alternatiftir.

SCHNEIDER LPP PANO PARTNERLİĞİ | EAE PANELMASTER GOLD PARTNERLİĞİ

SÜPERVİZÖRLÜK VE DEVREYE ALMA

Uzman kadromuzla proje ortaklarımızın talep etmesi durumunda süpervizörlük ve devreye alma hizmetleri vermekteyiz. Özellikle kompanzasyon panosu röle ayarlarının yapılması ve takibi, harmonik ölçümleri, transfer sistemlerinin devreye alınması, frekans konvertörü ve soft starter ayarlarının yapılması ve devreye alınması, sahada oluşan proje revizyonlarının yapılması konularında hizmet vermekteyiz.

KALİTE - GÜVENCE

Kalite bilincinin bir yaşam felsefesi olduğuna, sürekli iyileştirme süreçlerinin bitmeyeceğine, iş ortaklarımızın en yüksek kaliteye layık olduğuna inanıyoruz. Kalite sistem yönetimi süreçlerini tekliflendirmeden başlayarak, sevkiyat sürecine kadar tüm aşamalarda uygulamaktayız.

Üretimlerimiz fatura tarihinden itibaren 24 ay süre ile üretim hatalarına karşı garanti kapsamındadır. Üretimlerimizde kullandığımız şalt, sarf ve montaj malzemeleri, bakır bara, pano gövdeleri gibi ürünler ilgili standartların gerektirdiği tüm özelliklere ve belgelere sahiptir.

Rutin Deneyler

Prosis Pano KaliteProsis olarak ürettiğimiz her bir pano için IEC 61439-1 standartının belirttiği aşağıda saydığımız fabrika testlerini (rutin doğrulama) gerçekleştirerek raporlamaktayız.

  • Mahfazaların Koruma Derecesi
  • Yalıtım aralıkları ve yüzeysel kaçak yolu uzunlukları
  • Elektrik çarpmasına karşı koruma ve koruma devrelerinin bütünlüğü
  • Gömülü bileşenlerin birleşmesi
  • Dahili elektriksel devreler ve bağlantılar
  • Harici bağlantılar için iletken uçları
  • Mekanik çalışma
  • Dielektrik özellikler
  • Kablaj, çalışma performansı ve fonksiyon
EAE Rozetleme Süreci

Prosis Pano EAE Gold RozetlemeŞartname, kurum ya da müşterimizin kendisinin talep etmesi durumunda EAE PanelMaster panolarda üretim sonu rutin deneylere ilave olarak EAE'nin yetkili ve yetkin denetmenleri tarafından bir dizi kontrol işlemi gerçekleşmektedir. Bu kontrol işlemleri esnasında, panolarda kullanılan aksamın EAE'nin orijinal aksamı olup olmadığı, EAE'nin tip test metoduna uygun tasarım ve montaj yapılıp yapılmadığı, bakırın iletkenliği ve panonun tüm beyan edilen değerlere uygunluğu gibi unsurlar hassas ve detaylı çalışmalarla denetlenir ve bu denetim sonucunda uygun görülen panolara hem denetim raporu, hem de pano gövdesine takılmak üzere rozet verilir. Bu rozet bulunan panolar, sonradan müdahale edilmediği sürece EAE'nin de güvencesi altındadır.

scroll up